Category Informacje

Misie w księgarni

  Dzieci z grupy Misie odwiedziły księgarnię. 

Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki o różnej tematyce.

Były bajki, atlasy, albumy.

Do grupy zakupiliśmy książkę „Zuzia leci samolotem”

Więcej

Misie poznają złoto

Misie poznają złoto.

W ramach realizacji projektu „Poszukiwacze skarbów”dzieci z grupy Misie poznały złoto.
Oglądały biżuterię,  obejrzały prezentacje jak robi się obrączki.
Największą atrakcją były pierścionki, które dzieci robiły samodzielnie.

Więcej

Lekcja historii w Stokrotkach

 

 

 

 

Więcej

Wizyta Gościa w grupie „Słoneczka”

IMG_20180509_123047 W dniu 9.05.2018 grupa „Słoneczka” gościła Panią Asię Pycia – pedagoga specjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku. Hasłem przewodnim warsztatów było: „Inny nie znaczy gorszy”. Pani Asia zapoznała dzieci z tematem funkcjonowania osób z różnymi niepełnosprawnościami w społeczeństwie oraz z przełamaniem ewentualnych lęków i uprzedzeń wobec tych osób na tyle skutecznie, aby w przyszłości kontakt z nimi nie wiązał się ze stresem. Pani Asia zapoznała dzieci z zagadnieniem niepełnosprawności oraz z alternatywnymi formami komunikacji. Poprzez wspólną zabawę poznały: piktogramy, PCS, komunikatory oraz książki komunikacyjne, jakimi posługują się osoby niepełnosprawne...

Więcej

Konkurs Poezji Lubianej

IMG_20180510_094623

Więcej

Słoneczka na wiosennej łące

20180508_112637

Miesiąc maj rozpoczęliśmy tematyką „Majowa łąka”, a tym samym spacerem do naszego parku, na najpiękniejszą naturalną łąkę…

Oczywiście, jak wycieczka – to musiał być soczek i ciasteczka. Po smacznym relaksie wyruszyliśmy dalej na łąkę. Tablica postawiona przed nią informowała przechodniów o roślinach, które tutaj występują. Dzieci poznały kilka gatunków pospolitych roślin: wiechlinę łąkową, babkę zwyczajną, złocienia zwyczajnego, mniszka lekarskiego. Były zachwycone i bardzo zainteresowane tematem, same chodziły przy brzegu łąki i starały się odnaleźć poznane gatunki roślin.

Temat tak spodobał się dzieciom, że w czwartek wybraliśmy się do księgarni i zakupiliśmy albumy roślin...

Więcej

Patriotyczny Piknik Oświatowy

dav

Patriotyczny Piknik Oświatowy

 Dzieci z grupy „Biedronki” reprezentowały nasze przedszkole

na Patriotycznym Pikniku Oświatowym zorganizowanym z okazji 100 lecia niepodległości.

Więcej

drożdżówki Misie

20180507_104721Misie poznają kuchnię naszego regionu

Dzieci piekły powszechnie znane drożdżówki z cynamonem. Dowiedziały się także, że drożdże powodują „wzrost” ciasta i bacznie obserwowały ten proces. Sprawdzały konsystencję oraz ciągliwość. Najlepsze jednak było na końcu, a mianowicie – degustacja!!! 🙂 wszystkim bardzo  smakowały bułeczki.

 

Więcej

Konkurs Piosenki Patriotycznej „Żeby Polska była Polską”

IMG-20180427-WA0005

Więcej

Nowe drzewka

20180426_103530

Nowe drzewka

W piątek 27 kwietnia zgodnie z obietnicą złożoną podczas uroczystości Święta Ziemi, nasz przedszkolny ogród został wzbogacony o dwa przepiękne ozdobne drzewka o nazwie katalpa.

W realizacji tego przedsięwzięcia brali udział również rodzice z grupy „Stokrotki”, a także wszystkie dzieci wraz z paniami. Radość z wykonanej pracy widoczna była na naszych twarzach. Za niedługo, gdy nasze drzewka podrosną będą cieszyć nasze oczy swym pięknem oraz chronić nas przed zanieczyszczeniami   i zbytnim nasłonecznieniem. To było świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Więcej