Category Informacje

Ogródek Misie 2

20180319_103545 …..Obserwacje Misiowego ogródka…..

 

 

 

 

Więcej

Ogródek Misiów

20180312_103850Dziś Misie otrzymały list od ogrodnika oraz ogromny kosz, w którym były nasiona owsa, cebulka dymka, cebulki tulipanów oraz fasola. W liście ogrodnik poinstruował dzieci jak należy postępować przy zakładaniu mini ogródka. Dzieci dowiedziały się także, że roślinom do wzrostu potrzebne jest słońce, ciepła temperatura oraz woda. Na koniec sadzenia i siania, nasiona i cebulki zostały podlane. Teraz pozostaje czekać na kwiatowo-szczypiorkowy zapach w sali :)

Więcej

Dzień Kobiet

20180308_093504Dzień Kobiet upłynął w miłej i uroczystej atmosferze. Były życzenia dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych:) Dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę „Zapamiętaj sobie dzisiaj jest Dzień Kobiet”. Każdy mógł spróbować swych sił  w rozwiązywaniu zagadek o zawodach kobiecych-co nie było łatwe. Każda dziewczynka otrzymała medal „Super Księżniczki”. Na koniec męska część przedszkolaków zaśpiewała gromkie „Sto Lat” :)

Więcej

Wycieczka do biblioteki Biedronki

 

Magiczne okno wyobraźni – kamishibai”. dav

Więcej

Kryteria naboru 2018

ikona-PDF_imagelarge

Więcej

Przygoda Misiów z bursztynem

20180219_093749

W Muzeum Jana Dzierżona w Kluczborku odbywa się wystawa o bursztynie, na której także gościły dzieci z grupy „Misie”. Dzieci dowiedziały się między innymi o tym skąd wziął się bursztyn oraz jakie ma zastosowanie. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że bursztyn potrafi się palić oraz wynurzać ze słonej wody. Z nowymi wiadomościami, zgodnie z zasadami ruchu drogowego dzieci wróciły do przedszkola.

Na drugi dzień dzieci dostały przesyłkę od Martusi, która jest bohaterką częstych opowiadań podczas relaksacji. Martusia podczas pobytu nad morzem znalazła piękne, pomarańczowe kamienie i postanowiła zapytać dzieci z grupy „Misie” czy orientują się jak się nazywają i skąd się tam wzięły bo ona nie ma o nich zielonego pojęcia. Uciechy nie było końca. Dzieci od razu wiedziały, że kamienie to bursztyny i wraz z panią napisały list do Martusi.

Więcej

Dzień Dinozaura

20180226_090435

W Dniu Dinozaura odwiedziła grupę Misiów pani Agnieszka-mama Kubusia, która pracuje w bibliotece. Czytała dzieciom bajeczki o dinozaurach. Następnie dzieci miały trudne zadanie do wykonania. Wybierały dowolny kontur dinozaura i musiały odszukać go w książce, a następnie pokolorować na odpowiedni kolor. Dzieci sprostały temu zadaniu. Z wielkim zaangażowaniem przewracały kartka po kartce i z wielką radością ogłaszały jego odnalezienie. Dzieci odciskały także różne części prehistorycznych zwierząt w masie solnej. Zajęcia były bardzo interesujące. Pani Agnieszce bardzo dziękujemy:)

Więcej

Motylki: Na Antarktydę wyruszyć czas!

20180301_095214 Co za podróż! Motylki przez cały tydzień poznawały „Krainę lodu i śniegu”. Dzieci
z wielkim zainteresowaniem poznawały Antarktydę oraz jej mieszkańców.
Następnie wzięły się do ciężkiej pracy w tworzenie „białej krainy”. Wystarczył duży arkusz papieru, farby oraz pędzel i wspaniała zabawa gwarantowana. Kolejny etap to wyklejanie lodowych gór oraz samych mieszkańców: Pingwinków. Dzieci były bardzo przejęte! A końcowy efekt: Wszyscy jesteśmy dumni z naszej wspólnej pracy:)

Więcej

Biedronki- wycieczka do groty wodnej

28276110_1747156412015604_1336743550_o Dzieci otrzymały list od Sawy(bohaterki ostatnio poznanej przez nas legendy), która ukryła dla nich Skarb. Jednak dotarcie na miejsce nie było łatwe. Przedszkolaki musiały pokonać tor przeszkód przygotowany przez autorkę listu. Bardzo sprawnie poradziły sobie z tym niełatwym zadaniem, wykazały się ogromną sprawnością fizyczną i duchem walki. Biedronki w końcu dotarły do groty wodnej, w której odnalazły skrzynię z niespodzianką. W środku znajdowały się piękne minerały, które zaciekawiły bardzo wszystkich. Postanowiliśmy wspólnie poszukać tychże minerałów w książeczkach i atlasach zgromadzonych w naszym kąciku. Nasi poszukiwacze spisali się wspaniale i okazało się, że odnaleźliśmy azuryt i baryt. Tutaj zabawa dopiero się zaczęła…

Więcej

List i skarby od Pippi

          IMG_20180212_081535Kochana Pippi przysłała odpowiedź na nasz list, w którym dziękowaliśmy za piękne bursztynki otrzymane od zwariowanej przyjaciółki. Opowiedzieliśmy o naszej wycieczce do muzeum. Dzieci podzieliły się ciekawostkami o bursztynach, co Pippi bardzo ucieszyło! W liście opowiadała o swojej morskiej podróży promem ze Szwecji do Polski i cudownych wrażeniach. Wspominała o tym, jak to się stało, że kubraczek pana Nilsona „wyłowił” z morza skarby-bursztynki podczas pobytu na plaży w Świnoujściu :) Pippi przysłała nam kolejne cenne skarby, które odkryła z tatusiem podczas dłuugiej wyprawy i prosiła, abyśmy odnaleźli nazwy tych minerałów w naszej kolekcji książeczek i atlasów...

Więcej